Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Akce družiny

ATLETICKÝ TROJBOJ ŠKOLNÍCH DRUŽIN

Dne 5. 6. 2019 se na Základní škole Jana Čapka ve Frýdku-Místku konal Atletický trojboj školních družin, kterého se zúčastnilo i 9 žáků naší družiny.
Opět se soutěžilo v hodu kriketovým míčkem, skoku z místa a běhu na 50 m.
Umístění:
1. místo dívky 2. třída Alžběta Chudá
2. místo dívky 4. třída Kateřina Ungrová
3. místo dívky 3. třída Dominika Murínová

Gratulujeme k zisku medailí.

Květnové akce školní družiny – Máme rádi zvířata

Dne 23. 5. 2019 proběhla ve školní družině oblíbená akce – Máme rádi zvířata. Děti si tento den s sebou přinesly do družiny své domácí mazlíčky a připravily si o nich krátké povídání. Ve ŠD si tak děti měly možnost prohlédnout mnoho zajímavých zvířátek, mezi kterými nechyběli křečci, morčata, potkani či králíci. Dále se zde mohli žáci blíže seznámit s různými plemeny psů, mezi kterými dominoval svým obrovským vzrůstem Timur, kříženec brazilské fily a labradora. Své příznivce si však našla i čivava, nejmenší psí plemeno na světě, nebo americký stafordšírský teriér a další. K vidění zde byl i ještěr agama vousatá nebo papoušek korela chocholatá a další. Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

DUBNOVÉ akce školní družiny

Ve čtvrtek 25. dubna proběhla v naší družině soutěž ŠKOLNÍ DRUŽINA MÁ TALENT. Soutěž měla čtyři kategorie- tanec, tanec- pokročilí, zpěv a hra na hudební nástroj. Všichni účastníci byli velice šikovní a nebylo jednoduché rozhodnout o vítězích, proto děkujeme naší tříčlenné porotě za jejich nelehký úkol. Také děkujeme všem těm, kteří se podíleli na přípravě. Vítězům gratulujeme a těšíme se na příští rok.

ÚNOROvé akce školní družiny

Ve čtvrtek 28. 2. proběhla výtvarná soutěž městských školních družin na ZŠ a MŠ El. Krásnohorské 2254. Děti malovaly na téma „Piráti“. Na tomto tématu pracovaly společně. Výtvarné soutěže se zúčastnili: Ester Z. 1. B, Alžběta Ch. 2. A, Dominika M. 3. B, Adam K. 4. C a Viktorie H. 5. B.


Lednové akce školní družiny

V měsíci lednu proběhla v naší hale akce Paralympiáda. Děti si mohly na chvíli vyzkoušet, jaké to je žít s nějakým handicapem. Soutěžily ve smíšených družstvech v nelehkých soutěžích, kde na chvíli postrádaly jednu či druhou končetinu, sluch, zrak…

V den vysvědčení si pro děti vychovatelky připravily Karnevalový rej-noc ve škole. V 18 hodin se děti sešly ve škole, povečeřely, připravily si pelíšky na spaní. Pak se oblékly do karnevalových kostýmů a rej mohl začít. Chvíli se tančilo, chvíli soutěžilo. Po reji v tělocvičně se děti po trojicích vydaly na stezku odvahy po škole. Nakonec následovala pohádka na dobrou noc a večerka. Noc proběhla v klidu, všechny děti byly příjemně unavené a spaly až do rána.


Listopadové akce školní družiny

V pondělí 26. 11. proběhla v družině ve spolupráci s panem Václavem Kerlem a jeho manželkou, výtvarná dílna Malování na hedvábná přáníčka. Děti si vytvořily dvě přáníčka s motivem tulipánu, motýla nebo srdíčka.

V pátek 30. 11. se uskutečnila v hale školy akce Čertoviny, odpoledne plné soutěží, zábavy a tance. Vychovatelky si připravily pro děti zábavné soutěže na stanovištích. Některé děti si přinesly pěkné masky a na chvíli se proměnily v neposedné čertíky a roztomilé andílky.


Podzimní akce školní družiny

V září proběhla v naší hale velká seznamovací akce dětí všech oddělení školní družiny, pod názvem Jsme jedna rodina. Děti byly rozděleny do 5 smíšených družstev pod vedením kapitánů – jejich starších kamarádů. Soutěžilo se v různých sportovních a dovednostních soutěžích.

V měsíci  říjnu děti  ve školní družině tvořily na téma Indiáni. V každém oddělení vznikly velmi pěkné výrobky, které si děti navzájem prohlédly.  Menší děti vybarvovaly omalovánky s indiánskými motivy, vyráběly čelenky a totemy, starší děti si vyrobily indiánské amulety, týpí a velkou postavu Indiána.

První listopadový den si vychovatelky pro děti připravily Halloweenský rej, který se uskutečnil v hale naší školy. Děti se na rej velmi pěkně připravily, přinesly si kostýmy a namalovaly si obličeje. Celé odpoledne hrály různé taneční soutěže a dováděly při hudbě. Nakonec za svoje snažení dostaly sladkou odměnu.