Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Žáci ŠESTKY se stali nejúspěšnějšími účastníky soutěže Mladý záchranář

Dne 3. května se ve sportovní hale 6. ZŠ uskutečnil 3. ročník soutěže Mladý záchranář, kterého se zúčastnilo přes padesát dvoučlenných družstev frýdecko-místeckých škol. Nově se soutěžilo hned ve třech kategoriích, a to 4., 6. a 8. třídy.

Ihned po slavnostním zahájení, kterého se zúčastnili i zástupci vedení města a frýdecko-místecké nemocnice, byla pro děti a přítomné diváky připravena ukázka resuscitace v reálném čase v součinnosti se záchrannou službou.

Následně se již soutěžící pustili do plnění jednotlivých úkolů týkajících se poskytnutí první pomoci. Děti zde měly možnost předvést své znalosti a dovednosti, které získaly nejen při výuce ve škole, ale i na kurzech KPR (kardiopulmonální resuscitace) přímo v nemocnici.

Mezi jednotlivými úkoly byly pro soutěžící připraveny doplňkové aktivity například v podobě vyzkoušení si hasičské a policejní výstroje a virtuální reality.

V letošním roce se v soutěži velmi dařilo žákům naší školy. V kategorii 8. tříd se na skvělé bronzové příčce umístila děvčata Erika Běčáková a Sofie Matějová. Ještě lépe se žákům ŠESTKY dařilo v kategorii 6. tříd, kde obsadili třetí příčku Sára Bogdová a Václav Kaduch ze 6.C a třešničkou na dortu bylo vítězství v této kategorii žákyň 6.A Evy Létalové a Nikol Pochvalitové.

Ziskem tří míst na stupních vítězů se tak naše škola stala nejúspěšnějším účastníkem této stále populárnější soutěže.

Děkujeme všem soutěžícím ze ŠESTKY za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme výše uvedeným nejúspěšnějším žákům, kteří si ze soutěže odnesli krásné ceny.

Vítězi jsou ale všechny děti, které by i díky této soutěži a kurzům KPR (za jejíž pořádání děkujeme Nemocnici ve Frýdku-Místku) jistě dokázaly v případě potřeby poskytnout účinnou první pomoc.

Poděkování patří i paním učitelkám, které žáky na soutěž připravovaly a figurantům z řad 9.A a 9.C, kteří se skvěle ujali náročného úkolu fingování zranění a jiných zdravotních indispozicí.

Používám cookies pro personalizaci obsahu a analýzů provozu webu. View more
Cookies settings
Souhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://web.sestka-fm.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Údajé o Vás sdílíme s Google Analytikou.

Save settings
Cookies settings