Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Žáci ŠESTKY se podíleli na návrhu úpravy zastávky Anenská

Dne 20. března se žáci 6.A zúčastnili plánovacího dne na nedaleké autobusové zastávce Anenská. O zvelebení právě tohoto prostoru projevilo zájem nejvíce občanů Frýdku-Místku v rámci 3. ročníku participativního projektu Zapoj F≈M.

Žáci naší školy, mezi kterými je i řada dojíždějících ze Sviadnova, Žabně a Staříče, a zastávku tak pravidelně využívají, byli pozváni na veřejný plánovací den hlavní architektkou Frýdku-Místku Lucií Šidlovou, která se dětem přímo na místě věnovala. Děti měly možnost sdělit své návrhy a následně ve skupinkách kreslily svou představu úpravy zastávky na velké archy papíru.

U některých návrhů děti popustily uzdu fantazii, a pokud by se měly realizovat, staly by se vídeňský Prátr a Disneyland pouze chudšími příbuznými frýdecko-místecké zastávky Anenská. Jiné návrhy, například v podobě úpravy zeleně a umístění informačního panelu, byly nejen zajímavé, ale i realizovatelné a podle paní architektky k nim bude určitě přihlédnuto.

Žáci naší školy měli na této zajímavé akci možnost zjistit, že mohou spolurozhodovat o podobě města, vyzkoušet si práci v týmu a své prezentační schopnosti.

Věříme, že se prostor zastávky Anenská městu podaří zrekonstruovat tak, aby se na ní žáci ŠESTKY a další cestující při čekání na autobus cítili bezpečně a příjemně.

Používám cookies pro personalizaci obsahu a analýzů provozu webu. View more
Cookies settings
Souhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://web.sestka-fm.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Údajé o Vás sdílíme s Google Analytikou.

Save settings
Cookies settings