Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Školní kolo v šachu

Ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou se v úterý 28. 11. uskutečnilo školní kolo v šachu.

Ve Středisku volného času Klíč se sešlo 29 žáků z 6. – 9. tříd a 6 žáků z  2. – 5. tříd.

Vzhledem k úžasnému počtu účastníků 2. stupně sehráli žáci nad šachovnicemi velký boj. Nakonec celý turnaj vyhrál Jonáš Létal z 9.A (6,5 bodu), který byl i v minulosti na turnajích pravidelně úspěšný. Mezi dívkami zvítězila Barbora Mičová z 8.A (6 bodů), která se taktéž pravidelně umisťovala na předních příčkách. Zároveň se stala druhou nejlepší hráčkou celého turnaje!

V kategorii chlapců získali se 6 body stříbrnou medaili Vojtěch Bortel a bronz Matěj Prokeš, oba z 9.A.

Mezi děvčaty se na 2. místě umístila Sofie Matějová z 8.A (5 bodů) a 3. místo obsadila Vendula Rotterová z 8.B (4,5 bodu).

Jelikož dětí z 1. stupně bylo naopak málo, protože ve stejný den se konal basketbalový turnaj, zahrály si dvoukolově každý s každým. S plným počtem deseti bodů zaslouženě zvítězil Andrii Moskvin z 2.B, druhou příčku obsadil se sedmi body Jan Hamalčík ze 4.B a třetí skončil Quido Holeček z 3.A (5,5 bodu).

Medailistům gratulujeme, všem hráčům děkujeme za účast, Tondovi Surmovi a Petře Sedláčkové děkujeme za organizaci turnaje.