Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Den naruby

Každoročně se Den naruby na naší škole koná 28. března u příležitosti Dne učitelů, ale z důvodu covidu se poslední dva roky nemohl uskutečnit vůbec a letos nakonec proběhl až na Den dětí.

Co Den naruby obnáší?

V první části dne si žáci 9. ročníků vyzkoušeli, jaké to je být učitelem. Ve skupinkách jsme si připravili materiály a odučili čtyři vyučovací hodiny. I když se to na první pohled zdálo jednoduché, opak byl pravdou. Na přípravu jsme měli zhruba měsíc a ve skupině jsme byli tři. Tímto obdivuji všechny učitele, jsou ve třídě sami a na přípravu mají rozhodně méně času. Dopadlo to vcelku dobře, žáci byli mimořádně hodní a nenastaly žádné problémy.
Dost jsme si to užili jak my učitelé, tak i naši mladší spolužáci. Možnost něco takového si zkusit byla určitě nezapomenutelná. Někteří si uvědomili, že by je učení mohlo bavit a chtěli by se v budoucnu stát učiteli. Jiní zase zjistili, že by se jimi stát rozhodně nechtěli.

V další části dne jsme si my, žáci 9. tříd, nacvičili závěrečná taneční vystoupení. Vystoupit v hale před plnou tribunou nebylo nic příjemného, ale myslím si, že se to všem devátým třídám povedlo.

V samotném závěru proběhlo vyhlášení Ámose Šestky. Kdo to je? Ámos Šestky je učitel, který je v očích žáků naší školy nejlepší a vyhrál hlasování všech žáků 2. stupně.

Tento den jsme si jako deváťáci náramně užili, ale mrzelo nás, že jsme se tím loučili se základní školou. Přeji všem učitelům a žákům mnoho štěstí a úspěchů v příštích letech a budoucím deváťákům, aby si tento den užili stejně jako my.

Tereza Dufková, 9.A

Používám cookies pro personalizaci obsahu a analýzů provozu webu. View more
Cookies settings
Souhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://web.sestka-fm.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Údajé o Vás sdílíme s Google Analytikou.

Save settings
Cookies settings