Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Křeslo pro školního hosta

Víte, co vše má ve škole na starost pan školník? A jak se tvoří jídelníček? My už ano. Pozvali jsme totiž do družiny dva školní hosty.

Pan školník Pavel Koloničný nám vysvětlil, jak opravit prasklé vodovodní potrubí, jak ve škole funguje topení, a ukázal nám nářadí, které ke své práci potřebuje. Objasnil nám nelehkou práci paní uklízeček. Uvědomili jsme si, že to není jednoduchá práce a že je velmi potřebná. Pan školník ve škole zastává funkci instalatéra, opraváře, stolaře a elektrikáře. Bez něj by škola nefungovala tak, jak má.

Paní vedoucí školní jídelny Marty Musálkové jsme se ptali, jak se tvoří jídelníček, jak se objednává zboží a jak funguje příprava pokrmů. Dozvěděli jsme se o spotřebním koši, který musí školní jídelny splňovat, a proto je náš jídelníček pestrý. Paní kuchařky tak dbají na dostatečný přísun veškerých živin. Paní vedoucí školní jídelny nejen jídla vymýšlí, ale pomáhá i s jejich přípravou a ochutnává je. Bez ní a paní kuchařek bychom v jídelně nemohli ochutnat např. houbového kubu, svíčkovou nebo lososa.

Obě setkání byla pro děti velmi přínosná, poučná a zajímavá. Děkujeme hostům za čas, který nám věnovali.