Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Informace k online výuce

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k tomu, že nástup žáků do školy je stále v nedohlednu, rozhodli jsme se pro určité změny ve způsobu distanční výuky.

Dosud byla synchronní online výuka (živě přes kameru a mikrofon – dále jen SOV) vyučována pomocí aplikace Google Meet a asynchronní onlina výuka (zadávání učiva, úkolů a testování – dále jen AOV) převážně přes úkoly v Bakalářích. Školní informační systém Bakaláři má však své limity a navíc bychom rádi celý systém sjednotili. Z tohoto důvodu budou obě formy online výuky probíhat pomocí nástrojů Google. SOV bude i nadále probíhat stejným způsobem jako doposud (přes Google Meet).

Výuka AOV bude od středy 4. listopadu probíhat pomocí nástroje Google Učebna (Classroom), kterou snadno naleznete po přihlášení do školního Google účtu (devět teček). V aplikaci Google lze pracovat rovněž přes mobilní telefon. V tomto případě doporučuji zdarma instalovat aplikaci Google Classroom (informace o možnosti využití mobilní verze – ZDE a informace k získání aplikace Učebna do mobilního telefonu – ZDE). V průběhu pondělí a úterý budou žákům přicházet do školního Gmailu pozvánky do jednotlivých kurzů (předmětů). Kurzy budou pojmenovány zkratkou předmětu a názvem třídy (např. Z – 6.A). V těchto kurzech žáci následně budou nacházet všechny potřebné informace, učební materiály, úkoly, testy aj. Jeden z kurzů bude rovněž věnován třídnickým záležitostem (název kurzu bude např. TŘÍDA 1.A; TŘÍDA 1.B atd.). Velkou výhodou Google Učebny bude její propojení s dalšími nástroji Google (Gmail, Google Meet, Google kalendář aj.).    

Žáci některých tříd si pilotně již Google Učebnu vyzkoušeli a máme vesměs kladnou odezvu. Jsem si vědom toho, že klasickou výuku v prostorách školy nemůže žádná aplikace nahradit, ale věřím, že si na tento nástroj pro distanční výuku brzy zvyknete a oblíbíte si ho. Pro lepší osvojení práce s aplikací Google Učebna přikládám odkaz na videa, kde naleznete vše potřebné – ZDE.

Školní informační systém Bakaláři bude nadále využíván tak, jak jste byli zvyklí před distanční výukou. Naleznete zde hodnocení, rozvrh, přes Bakaláře budou i nadále zákonní zástupci svým dětem omlouvat absenci a bude zde probíhat komunikace se školou.