Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

  • PRÁZDNINY
    • 01. 07. 2021 - 31. 08. 2021
    • ------------------

ŠESTKA veleúspěšná v okresním kole zeměpisné olympiády

Dne 2. března se tradičně na 6. ZŠ konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády a skvěle si zde vedli všichni tři soutěžící z naší školy.

Mezi 24 šesťáky dosáhl na výborné 3. místo Matias Končák ze 6.D a jen velmi těsně mu unikl postup do krajského kola. Ve znamení sedmiček byla pro Matyáše Paseku ze 7.A kategorie 7. tříd. Matyáš se umístil mezi 27 soutěžícími na krásném 7. místě. Třešničkou na dortu bylo 2. místo Františka Merty z 8.A mezi 26 osmáky a deváťáky. Franta si tímto skvělým výsledkem zajistil účast v krajském kole, kde ho čeká obhajoba loňského vítězství.

Naše škola se díky těmto skvělým výsledkům stala jednoznačně nejúspěšnější výpravou ze všech 27 zúčastněných škol okresu Frýdek-Místek a potvrdila tak pozici školy zeměpisu zaslíbené.

Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Výsledky okresního kola Zeměpisné olympiády

Kategorie A

Pořadí Příjmení a jméno Škola test práce s atlasem praktická část celkový počet
1. Dryšl Adam Gymnázium a SOŠ, Cihelní 410, Frýdek-Místek 20 31,5 5 56,5
2. Zápalka Ondřej ZŠ Frýdek-Místek, Komenského 402 18,5 27,5 8,5 54,5
3. Končák Matias ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400 21 27,5 3,5 52
4. Cieslar Jan ZŠ a MŠ Bystřice 848 17 19,5 7,5 44
5. Buzrla Jan ZŠ a MŠ Baška 137 16 24,5 3 43,5
6. Wolny Matěj ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova 750 15 22 4 41
7. Ćmiel Matěj Gymnázium Třinec, Komenského 713 16 18,5 5,5 40
8. Kisza Samuel JMZŠ Třinec, U Splavu 550 15 20 3,5 38,5
9. Ožana Dominik ZŠ Vendryně 236 17 17 4 38
10. Pravda Samuel ZŠ Frýdek-Místek, Československé armády 570 19,5 13 4 36,5
11. Kozlová Daniela ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice 201 13 19 4 36
12. Molin Matěj ZŠ Třinec, Koperníkova 696 14 19 3 36
13. Novák Petr ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420 20 13 3 36
14. Sedlák Adam ZŠ a MŠ El. Krásnohorské 2254, Frýdek-Místek 16 14 5,5 35,5
15. Jaroš Martin JMZŠ a MŠ Sedliště 203 14,5 16,5 3,5 34,5
16. Mazur Marek ZŠ a MŠ F-M, Lískovec, K Sedlištím 320 14,5 15 4,5 34
17. Veverka Vojtěch ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, J. Čapka 2555 16,5 14 3,5 34
18. Ćmielová Natálie ZŠ Jablunkov, Lesní 190 11 16,5 6 33,5
19. Mrázková Amélie ZŠ Frýdek-Místek, 1. máje 1700 13,5 12 6,5 32
20. Bystřičanová Dominika ZŠ n. u. P. Bezruče, tř. TGM 454, Frýdek-Místek 14 12,5 4 30,5
21. Neuwirthová Adéla ZŠ V. Martínka, Brušperk, Sportovní 584 14 9,5 4,5 28
22. Štefko Ondřej ZŠ Jiřího z Poděbrad 3109, Frýdek-Místek 14 10,5 3 27,5
23. Vrána Lukáš ZŠ Dobrá 860 12,5 12 3 27,5
24. Witalová Karin ZŠ Frýdlant n. O., náměstí TGM 1260 10,5 9 4,5 24

 

Kategorie B

Pořadí Příjmení a jméno Škola test práce s atlasem prakt. část celkový počet
1. Alexa Jakub ZŠ a MŠ Baška 137 19 39 25,5 83,5
2. Karchová Amálie ZŠ Vendryně 236 21,5 37,5 24,5 83,5
3. Blahut Vladislav ZŠ n. u. P. Bezruče, tř. TGM 454, Frýdek-Místek 18,5 37,5 24,5 80,5
4. Mordáč David Gymnázium Třinec, Komenského 713 24 37 18,5 79,5
5. Kantorová Lenka ZŠ Jablunkov, Lesní 190 17 40 21 78
6. Mižda Radim Masarykova ZŠ a MŠ Hnojník 120 21 32 22,5 75,5
7. Paseka Matyáš ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400 15,5 36,5 23 75
8. Schenk Vojtěch ZŠ Frýdek-Místek, Československé armády 570 16,5 34 24 74,5
9. Lautner Adam ZŠ Frýdek-Místek, 1. máje 1700 16 37 21,5 74,5
10. Holíková Magdaléna ZŠ V. Martínka, Brušperk, Sportovní 584 17,5 32,5 23 73
11. Rusz Bruno ZŠ a MŠ El. Krásnohorské 2254, Frýdek-Místek 12,5 35 23,5 71
12. Světlík Ondřej ZŠ Dobrá 860 19 31,5 20 70,5
13. Kvášová Barbora ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420 15,5 31,5 21,5 68,5
14. Blaha David JMZŠ Třinec, U Splavu 550 7,5 33,5 24 65
15. Roček Ondřej ZŠ Třinec, Koperníkova 696 14,5 26,5 22,5 63,5
16. Handl Vladimír ZŠ a MŠ F-M, Lískovec, K Sedlištím 320 13,5 30 19 62,5
17. Machová Tereza ZŠ Frýdek-Místek, Komenského 402 13,5 32 16 61,5
18. Nádvorník Matěj ZŠ Frýdlant n. O., náměstí TGM 1260 16 24 21 61
19. Rygulová Kateřina ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, J. Čapka 2555 12 27 21,5 60,5
20. Houčková Natálie ZŠ a MŠ Ostravice 300 12 27,5 20,5 60
21. Bednár Martin ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova 750 15 18 23,5 56,5
22. Vojáček Michal ZŠ Jiřího z Poděbrad 3109, Frýdek-Místek 6 31 19 56
23. Macura Sebastian ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice 201 10,5 29,5 16 56
24. Krčová Viktorie ZŠ a MŠ Palkovice 287, Palkovice 16,5 21 18 55,5
25. Hanzelka Tomáš JMZŠ a MŠ Sedliště 203 13 21,5 20,5 55
26. Malý František ZŠ a MŠ Bystřice 848 10 22 19 51
27. Opravilová Veronika ZŠ a MŠ Baška 137 13 6,5 22 41,5

 

Kategorie C

Pořadí Příjmení a jméno Škola test práce s atlasem prakt. část celkový počet
1. Boháč Jan ZŠ a MŠ Ostravice 300 25 39,5 29 93,5
2. Merta František ZŠ Frýdek-Místek, Pionýrů 400 23,5 39 29 91,5
3. Vývodová Jana Gymnázium P. Bezruče, ČSA 517, Frýdek-Místek 25,5 34 29,5 89
4. Matulová Valérie ZŠ Frýdek-Místek, Československé armády 570 22,5 35 30 87,5
5. Pěluchová Anežka ZŠ V. Martínka, Brušperk, Sportovní 584 20 37 28,5 85,5
6. Skibinski Marek Gymnázium Třinec, Komenského 713 26 35,5 24 85,5
7. Klimondová Šárka ZŠ Vendryně 236 22 34 27 83
8. Škutová Karolína ZŠ a MŠ El. Krásnohorské 2254, Frýdek-Místek 24,5 35 22 81,5
9. Houdková Patricie ZŠ Frýdek-Místek, 1. máje 1700 23,5 27 29,5 80
10. Stonawski Filip ZŠ a MŠ Mosty u Jablunkova 750 26 30,5 23,5 80
11. Čmielová Kateřina ZŠ Jablunkov, Lesní 190 19 34,5 26 79,5
12. Šilák Ondřej JMZŠ a MŠ Sedliště 203 25,5 27,5 26 79
13. Koloničný Jan ZŠ a MŠ Dolní Domaslavice 201 23,5 31,5 23 78
14. Waclawek Lukáš JMZŠ Třinec, U Splavu 550 23 35 20 78
15. Fojtík Vojtěch ZŠ a MŠ Baška 137 22 31 24,5 77,5
16. Turoňová Klára ZŠ Třinec, Koperníkova 696 24 34,5 18 76,5
17. Novák Petr ZŠ n. u. P. Bezruče, tř. TGM 454, Frýdek-Místek 23 32 20,5 75,5
18. Pytlík Vojtěch Masarykova ZŠ a MŠ Hnojník 120 18,5 31 25,5 75
19. Lazík Robin ZŠ a MŠ Frýdek-Místek, J. Čapka 2555 25 24 25 74
20. Kocich Martin ZŠ Frýdlant n. O., náměstí TGM 1260 25 27 22 74
21. Dyrda Filip ZŠ a MŠ Bystřice 848 19 28 25 72
22. Škola Oliver ZŠ Dobrá 860 15 30 18 63
23. Godulová Andrea ZŠ Frýdek-Místek, Komenského 402 20,5 26 14 60,5
24. Plašil Ondřej ZŠ a MŠ F-M, Lískovec, K Sedlištím 320 18 20 20 58
25. Petlach Rostislav ZŠ Jiřího z Poděbrad 3109, Frýdek-Místek 21 23 10,5 54,5
26. Ryška Jiří ZŠ a MŠ Palkovice 287, Palkovice 12 27 14 53