Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Zjišťování zájmu o kartu ISIC Školák

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola zvažuje pro naše žáky od září 2020 zajištění mezinárodních žákovských průkazů ISIC Školák. Tento průkaz by byl především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho by fungoval jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co by přinesla karta ISIC Školák vydaný přímo školou?

 • Fungovala by jako čipová karta do jídelny (karta je plně kompatibilní se stávajícím systémem pro vydávání školních obědů a u žáka by mohla nahradit současný čip).
 • Byla by oficiálním průkazem žáka naší školy.
 • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
 • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
 • Školní ISIC Školák je levnější než individuálně pořizovaný průkaz. Průkaz stojí 250 Kč na celou dobu platnosti pěti let (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení by byl vystaven duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

 • Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
 • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
 • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
 • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
  • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech
  • na vstupném do kulturních institucí
  • na permanentky v lyžařských areálech
  • speciální mobilní tarif od Vodafone
  • na vstupném do kulturně-historických památek
  • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jednootázkovou anketu prosím vyplňte v systému Bakaláři (v úvodu kliknete na nové ankety a následně v pravé části na tužtičku). Vzhledem k tomu, že karta by v případě zájmu byla zprovozněna až od září 2020, do ankety nemají přístup rodiče žáků 9. tříd.

Používám cookies pro personalizaci obsahu a analýzů provozu webu. View more
Cookies settings
Souhlasím
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://web.sestka-fm.cz.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web. Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Údajé o Vás sdílíme s Google Analytikou.

Save settings
Cookies settings