Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Florbal – mladší chlapci

V úterý 19. listopadu proběhlo okrskové kolo florbalového turnaje mladších chlapců na 7. ZŠ ve Frýdku-Místku. Turnaje se kromě nás a domácích zúčastnily ještě ZŠ Raškovice a ZŠ Staré Město. Hrálo se systémem každý s každým. Naši hoši předváděli velmi dobré výkony a po vítězství nad domácími, kdy jsme ještě v poločase prohrávali o tři góly, ale výsledek jsme otočili, a také po vítězství proti ZŠ Raškovice jsme věděli, že výsledek posledního zápasu již neohrozí naše vítězství v turnaji a postup do kola okresního.
To se hrálo v pátek 22. listopadu v Raškovicích. Byl to nakonec velice vyrovnaný turnaj. Z šesti týmů mělo na vítězství šanci pět a většina zápasů skončila rozdílem pouze jediného gólu. Bohužel se nám nepodařil hned první zápas proti nejslabším a tyto body nám poté scházely. V posledním zápase jsme 2 minuty před koncem vedli, což by nám zajistilo druhé místo. Nakonec se však soupeř z Třince vzchopil a o gól nás porazil. To mu zajistilo celkové prvenství a nám jen 5. místo. Kromě nás a Třince hrály v okresu ještě školy z Kozlovic, Jablunkova, Paskova a také 1. ZŠ z Frýdku.
Reprezentovali nás z 6.A Adam Mutina, Jakub Brož, z 6.C Filip Bongilaj a Adam Krpec, ze 7.A Adam Chovančík, Jakub Buchta, Viktor Dufek, Antonín Vašut, ze 7.B Lukáš Grzymek, Nikolas Gruszewski, Jakub Rýpar, Jan Urbačka a ze 7.C Filip Ručka.
Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!