Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Děti ze školní družiny poznávaly psí nosework

V pátek 18. října se děti ve školní družině seznámily s pejsky tak trošku jinak. Poznaly, že kromě relaxační činnosti, na niž jsou zvyklé, mohou být pejskové užiteční také jinak a provádět tzv. nosework, tedy práci nosem. 

Zúčastnilo se 75 dětí školní družiny.

Paní instruktorka Kateřina Milatová se svým zlatým anglickým kokršpanělem Ronym dětem představila své pomocníky: Lenku se zlatou retrívřicí Corou a Zdenka s hnědou labradoří slečnou Glórií.

Nejprve si děti zahrály na pejsky a zkusily, jak hafíkům voní hledané skořicové a pomerančové silice. Poté děti pomáhaly vzorky uschovat do jednoho ze šesti boxů. Pejskové se při pátrání a značení správného úkrytu pravidelně střídali. Po náčichu hledané silice byl pejsek odměněn a vydal se pátrat a označit správný úkryt. Napachovaný knoflíček byl uschován na různých místech, např. za žebřinami. Při nálezu byli pejskové odměněni potleskem dětí.

Ty vůbec nezůstávaly stranou, vzorky měly uschovány i ve svých nohavicích – psí nosy se jim však oklamat nepodařilo.

Závěrem se děti s pejsky pomazlily a odměnily je pamlskem. Rozloučení se psími kamarády bylo pro obě strany velmi obtížné. Budeme se tedy těšit na další spolupráci.