Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Lyžáček se vydařil

Na konci ledna se děti z 1. stupně těšily na zimní lyžařský zážitek. Projekt LYŽÁČEK, který funguje úspěšně již sedmým rokem a je zaměřen na výuku lyžování žáků prvního stupně, se opět vydařil. Tentokrát se přihlásilo rekordních 40 dětí a ty prožily krásné čtyři dny ve středisku SKI PARK GRUŇ v Beskydech.

Nádherně upravené sjezdovky, dvousedačková lanovka a vlek fungovaly báječně a družstva Pejsků, Zajíčků, Kočiček a Tučňáků si lyžování užily po celou dobu pobytu. Večer se dozvěděli něco o správném chování na lyžařských svazích, podívali se na zajímavosti ze světa lyžování nebo na fotografie pořizované průběžně během celého pobytu. Poslední večer nechybělo vyhlašování vítězů středečního závodu ve slalomu. Závodili i ti, kteří stáli na lyžích poprvé. Pobyt byl ozvláštněn i rozdáváním pololetního vysvědčení, kdy děti přebíraly výpisy svých vysvědčení stylově na lyžích a potěšil je jistě i účastnický list, který jim bude připomínat tento lyžařský zážitek. Objevily se jedničky, sem tam nějaká dvojka a minimum trojek, takže dětem úsměvy nechyběly a budou mít na toto vysvědčení pěknou vzpomínku.

Výborná kuchyně, příjemné ubytování i milý personál hotelu byly třešničkou na dortu celého pobytu. Na Lyžáček 2021 se už teď těší vyučující TV.

Fotogalerie