Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Republikové finále v přespolním běhu

Ve čtvrtek 18. října 2018 se uskutečnilo za krásného, teplého podzimního počasí Republikové finále v přespolním běhu. Kluky čekalo velmi brzké ranní vstávání, dlouhá cesta vlakem do Hradce Králové a odtud ještě MHD za město do areálu u Stříbrného rybníka. Celý náš tým byl dobře naladěn, nažhaven a rozhodnutý poprat se o co nejlepší umístění.

Na místě konání závodu se sešlo přes 350 účastníků tohoto finále, nechyběly silné týmy tvořené lyžaři, triatlonisty, běžkaři, orientačními běžci.  Pro kategorii starších kluků by připraven okruh dlouhý 1650 m, který museli absolvovat dvakrát.

Kluci se od startu drželi v chumlu soupeřů ve střední části. Prašná, písečná rovinatá trasa jim tentokrát moc nesedla, navíc úzké cestičky nebyly vhodné k předbíhání. Po náběhu do druhého kola začali postupně předbíhat soupeře a lepšili své umístění. Nejlepší z našich doběhl Ondra Pavelek na krásném 8. místě, Ondra Kotásek byl třicátý a Štěpán Surma třicátý šestý. Kvůli zdravotním indispozicím Vojty Pavelka a podvrtnutému kotníku Vojty Dudy je konečné deváté místo z 15 družstev naprosto famózní.

Všem klukům velice děkujeme za skvělou reprezentaci školy. V roce 2018 jde o třetí účast žáků naší školy v republikovém finále – tedy po házené a šachu.