Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 | 558 443 111

Nadcházející akce

Vítězství v okresním kole přespolního běhu

V okresním kole přespolního běhu jsme měli 2 družstva ve starších kategoriích.

Děvčata ve složení Eliška Skotnicová, Nicol a Tereza Novákovy z 9.A, Karolína Chrastinová z 9.B  a Hanka Karpová z 8.B zabojovala a vezou si z Třince bronzové medaile. Terka Nováková dokonce dvě, protože doběhla mezi děvčaty na 3. místě.

Kluci svůj postup do okresu měli trošku složitější, a to z důvodu souběhu dvou soutěží v jednom dni. Nakonec se povedlo a na start dvou okruhů měřících 1,5 km se postavili i naši chlapci. Jejich bojovnost byla obdivuhodná. Od začátku se na špici mezi nejlepšími držel Ondra Pavelek podporovaný bratrem Vojtou a Ondrou Kotáskem a hned za vedoucí skupinkou také Štěpán Surma. Tak nabíhali také do druhé poloviny závodu. Kluci si velice dobře rozvrhli své síly a nakonec Ondra Pavelek celý závod vyhrál, jeho bratr Vojta doběhl na skvělém 4. místě, a protože hned za ním byl Ondra Kotásek a Štěpán Surma, tak si kluci vybojovali celkové vítězství a postup do krajského kola v Krnově. Tým podpořil také Vojta Duda, který byl sice nebodujícím závodníkem, přesto doběhl v první polovině startovního pole.

Velké poděkování za reprezentaci školy a věříme, že si kluci přibalí formu také do Krnova a letošní druhou krajskou soutěž zvládnou co nejlépe.